موبایل اپلیکیشن نسخه اندروید

طراحی وب اپلیکیشن PWA

طراحی و ساخت تخصصی موبایل وب اپلیکیشن با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز و آخرین استاندارد های برنامه نویسی در طراحی وب اپلیکیشن و اپ های موبایلی در ماهان تک طراحی نسخه وب اپلیکیشن به طور خلاصه pwa یا همان وب اپلیکیشن در واقع یک نرم افزار تحت وب است که امکان استفاده از یک وب سایت را مشابه یک اپلیکیشن برای ما فراهم می کند, یکی از دلایلی که موجب توجه چشمگیر به طراحی و ساخت وب اپلیکیشن در این سالهای اخیر شده این است که به کاربرانی که در حال دیدن وب اپلیکیشن شما هستند حس استفاده از یک اپلیکیشن را می دهد. یکی از مزایای این نوع تکنولوژی این است که هنگام استفاده از نسخه pwa کاربر از طریق مرورگر به وب سایت مورد نظر هدایت می شود, در نتیجه نیازی به اشغال رم و حافظه گوشی برای نصب برنامه ندارد.

مراحل طراحی و ساخت وب اپلیکیشن

یکی از قابلیت های مورد توجه در طراحی وب اپلیکیشن ، دسترسی بدون محدودیت مکانی و زمانی در پلتفرم های مختلف ( اعم از موبایل، تبلت و …) می باشد. مراحل پیاده سازی وب اپلیکیشن به صورت زیر می باشد:
قبل از هر چیزمعماری پروژه بر اساس نیاز کسب و کارها تعیین می شود, داده ها تعریف و مستند می شوند تا در ادامه مسیر متناسب با آنها عمل کرد , سپس متناسب با ساز و کار کسب و کار طراحی گرافیکی انجام و آماده پیاده سازی و کدنویسی می شود.

مدت زمان طراحی وب اپلیکیشن

یکی از سوالات مهمی که برای ساخت یک وب اپلیکیشن پیش می آید مدت زمان مورد نیاز برای طراحی یک برنامه است .
نکته قابل توجه این است که زمان طراحی وب اپلیکیشن کاملا به پروژه و روندی که برای طراحی دنبال میکنید بستگی دارد. و بعد از در نظر گرفتن تمامی امکانات پروژه ممکن است این زمان بین ۳ تا ۶ ماه بسته به مقیاس و موارد مورد نیاز وب اپلیکیشن متفاوت باشد.

طراحی اپلیکشین اندروید و ios

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و افزایش روز افزون وابستگی مردم به ابداعات بشری،زندگی بدون استفاده از اینترنت و تلفن همراه دچار اخلال جدی میشود، تقریباً با هرچیزی که آشنا می‌شویم، یک اپلیکیشن است، بعید نیست که تا چند سال دیگر برنامه یا اپلیکیشنی برای مقدماتی‌ترین فعالیت‌های انسان همچون «آب خوردن» هم روانه بازار شود، هدف از طراحی و تولید این برنامه‌ها افزایش کیفیت زندگی و راحت زیستن است؛ شرکت‌ها و کمپانی‌های تولید کننده اپلیکیشن روز به روز در حال افزایش و پیشرفت هستند.

اپلیکیشن با وب سایت چه تفاوت‌های کلی دارند ؟

  • امروزه با گستردگی حجم محتوایی که می‌توان در وب‌سایت‌ها به اشتراک گذاشت، برخی از کاربران علاقه بیشتری به استفاده از وب‌سایت دارند، اما شاید در این بخش بتوانیم با اشاره به تفاوت‌های اصلی بین این دو، شما را از گذشته آگاه‌تر کنیم.
  • وب‌سایت یک برنامه کاربردی است که در اینترنت بارگزاری می‌شود و کار آن می‌تواند انتشار یک خبر، توضیح درباره خدماتی خاص و… باشد اما اپلیکیشن که به اختصار به آن “App” گفته می‌شود با نصب بر روی تلفن‌های همراه هوشمند در واقع یک ماهیت فیزیکی ایجاد می‌کند که می‌توان حتی به صورت آفلاین از آن استفاده کرد و برعکس وب‌سایت که نیاز مستقیم به اینترنت دارد، بدون اینترنت خدماتی را به کاربران خود ارائه می‌دهد.
  • وب‌سایت‌ها تلاش می‌کنند تمام خدمات وتولیدات یک مجموعه را نمایش داده و به صورت یک ویترین مجازی در اختیار مشتریان و کاربران آن مجموعه قرار دهند، درحالی که در طراحی و تولید اپلیکیشن، سعی شده پس از نصب بر روی موبایل‌های هوشمند، با ارائه اطلاعاتی تکمیلی به مخاطب آن ها را جذب کند، امروزه کمتر کسب و کاری پیدا می‌شود که با مزایای طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS در کنار سایت خود بیگانه باشد.
  • تفاوت دیگر وب‌سایت و اپلیکیشن در سایز دستگاهی است که می‌خواهیم از آن استفاده کنیم، وب‌سایت‌ها به طور معمول برای باز شدن بروی دستگاه PC با حداقل ۱۵ اینچ سایز طراحی می‌شوند، این در حالیست که در طراحی یک اپلیکیشن، اجرا شدن بروی انوع سایز از ۳ تا ۱0 اینچ مد نظرقرار می‌گیرد، این تفاوت‌ها باعث تمایز در طراحی و قرار دادن اِلمان‌های مختلف برای جذب مخاطب شده است، به عنوان مثال در یک وب‌سایت می‌توان یک جدول را بطور کامل نمایش داد در حالیکه ممکن است برای نمایش دادن همان جدول در اپلیکیشن ناچار به طراحی مجدد گرافیکی و تغییر درآن باشیم.